Spotkanie planszówkowe

 

Jesienne wieczory coraz dłuższe, czasu coraz więcej. Zatem co robić z nadmiarem wolnego czasu? Przychodzimy do Was dzisiaj z jedną propozycją – WIECZÓR GIER PLANSZOWYCH! 

Zapytaliśmy zaprzyjaźnionych graczy Zgrywus i Planszą po Łapkach co wg. nich jest ważne przy organizacji takiego wieczoru. Zapraszamy do czytania!

1. Co jest najważniejsze na spotkaniach planszówkowych?

Złote trio: Ludzie, Miejsce i Równy poziom zaawansowania

@planszapolapkach – “Moim zdaniem najważniejsza jest zgrana ekipa ludzi, którzy może niekoniecznie są fanatykami gier, ale bez zbędnego przekonywania wspólnie zasiądą do zabawy i nie zniechęcą się za szybko. Ważne jest to, aby gracze byli na podobnym poziomie zaawansowania. Nie jest to tak istotne gdy gramy w imprezówki, których próg wejścia jest praktycznie zerowy, ale może mieć znaczenie w przypadku cięższych tytułów. Warto zastanowić się jaki repertuar gier chcemy zaproponować i jak na to zareagują nasi goście.” 

@zgrywusgra – „Dobrze oświetlone i odpowiedniej wielkości stoły. Dobranie odpowiedniej gry do poziomu zaawansowania i liczby graczy. Jak najwięcej czasu, żeby niespiesznie korzystać z rozgrywek.”


2. Jakie przekąski są akceptowane przy planszówkach?

Tu jest sprawa jasna i klarowna – ŻADNYCH TŁUSZCZY. Broń Boże nie chipsy i nie pizza. A, no i uwaga na napoje. Bo rozlana Cola na planszy nie wróży niczego dobrego…

@planszapolapkach – “Przy planszówkach ścisły post o chlebie i wodzie! A tak na serio, to uważam że lepiej zjeść większy posiłek przed lub w przerwie od grania, a w trakcie zabawy nie podjadać za dużo. Tłuste i słone przekąski mogą skutecznie zniszczyć karty, czy zabrudzić elementy gry. Jeśli już koniecznie chcemy postawić na stole coś do podgryzienia, to niech to będą przekąski, które nie zostawiają tłustych śladów. Dobrym pomysłem jest zapewnienie serwetek, czy papierowych ręczników, którymi nasi goście będą mogli wytrzeć dłonie, bez potrzeby ciągłego biegania do umywalki.”

@zgrywusgra – “To zależy kto jak mocno szanuje swoje gry. Jeśli ktoś lubi mieć wszystko w stanie idealnym to nie polecam tłustych przekąsek typu pizza, czy chipsy w trakcie rozgrywki. Należy też uważać z napojami w pobliżu gier.”


3. Miejsce na planszówki – koniecznie duży stół? Czy podłoga też będzie ok? 

@zgrywus – “My polecamy jednak duży stół. Wygodnie i nikomu nogi nie ścierpną. 🙂 Na dywanach elementy gry często leżą nierówno, albo się przewracają. Znowu na panelach, czy płytkach z reguły nie mamy tak czysto jak na stołach, więc elementy mogą się niszczyć od pocierania. Dziwnie też będzie wyglądać grupa graczy siedząca na podłodze w kawiarni na przykład 😃”

@planszapolapkach – “Duży stół i dobrze zorganizowana przestrzeń będą tu raczej niezbędne, jeśli chcemy zasiąść do większych tytułów. Wielogodzinne siedzenie na podłodze szybko zniechęci nas do długiej zabawy przy planszówkach. Jeśli natomiast bierzemy się za imprezówki, to myślę, że każda przestrzeń będzie dopuszczalna, nawet siedzenie na kocu na zewnątrz w cieplejsze dni.“


4. Czy muzyka w tle rozprasza? Jakaś specjalna playlista?

Tu zgodność w pełnym wymiarze. Polecamy serwis Melodice, który dobierze Wam playlistę do wybranej gry!

@zgrywusgra – “Muzyka, byle niezbyt nachalna, potrafi dodać fajny klimat do naszych rozgrywek. Polecam serwis Melodice, gdzie możemy wybrać całą playlistę pod konkretną grę!” 

@planszapolapkach – “To kwestia bardzo indywidualna, jednak nie spotkałem się z tym, żeby muzyka przeszkadzała komuś, nawet przy mózgożernych tytułach. Może być to dowolna playlista i dostosowana do upodobań uczestników spotkania. Ze swojej strony proponuję ścieżki dźwiękowe, które wpasują się w temat ogrywanej planszówki. Świetnie nadaje się do tego serwis Melodice, który zawiera gotowe zbitki utworów stworzone przez społeczność graczy. Doskonale budują one klimat, zwłaszcza podczas rozgrywek z warstwą fabularną.“


5. Top 3 tytuły wg Ciebie na wieczór z planszówkami?

@zgrywusgra

  1. Barrage
  2. Puerto Rico
  3. Na skrzydłach

@planszapolapkach

  1. Cytadela
  2. List Miłosny 
  3. Mix Tura

A co wy polecacie na długie, jesienne, planszówkowe wieczory?🎲
Dajcie znać w komentarzu! ⬇

Dodaj komentarz