5 sposobów na nudę

Ale nudy. Ile raz w życiu takie stwierdzenie padło z Twoich ust? No dobra, może zwrot ten zdecydowanie częściej wypowiadany był w wieku dziecięcym, ale ile razy taka myśl pojawiła się w Twojej głowie? Nie ma się co wstydzić, przecież nieprawdą jest, że nudzą się tylko leniwi ludzie, chociaż faktycznie są oni bardziej na nudę narażeni. 

Nudzić możemy się na przykład wtedy, kiedy jesteśmy chorzy i musimy leżeć w łóżku. Albo z jakiegoś powodu nie możemy wyjść z domu. Nudzić możemy się też na “przymusowym” a także nieplanowanym urlopie. Jakie więc są sposoby na nudę? My podpowiadamy 5 rzeczy, które mogą nam pomóc nudę pokonać!    

 

Skąd się bierze nuda? 

Ok, ale najpierw krótko o tym, dlaczego w ogóle się nudzimy. Zastanawialiście się kiedyś nad tym? Okazuje się, że nuda może mieć wiele przyczyn. Medycznie ujmując jest to negatywny stan emocjonalny a zatem nuda może mieć podstawy chorobowe. 

Jednak dzisiaj skupimy się na innej “odmianie” nudy. Jakiej? Ktoś, kiedyś powiedział, że nuda może być skutkiem defektu wyobraźni. Zatem jeśli chcesz nudę zwalczyć, MUSISZ uruchomić swoje pokłady kreatywności, bo to właśnie jej brak powoduje, że zaczynasz się nudzić. Do tego nudę wywołuje brak zmian. Zatem głowa do góry i zmieniaj co możesz w swoim otoczeniu. Ale co dokładnie możesz zmienić? Wiele rzeczy! 

1. Znajdź hobby

To niby taka oczywista sprawa a jednak naprawdę sporo osób nie ma swojej pasji. A przecież pasjonaci się nie nudzą. Zatem zastanów się co zawsze chciałeś w życiu robić a nie było ci to dane. Może za dziecka chciałeś coś kolekcjonować albo składać modele statków. Modelarstwo to ciekawe i rozbudowane zajęcie. Może lubisz rysować, malować albo majsterkować? Świetnym hobby są gry planszowe, które obecnie naprawdę mogą zadziwić Cię swoim klimatem i różnorodnością. 

Paintball, ASG, RPG, gry miejskie, LARP, garncarstwo, gorzelnictwo, uprawa roślin, rękodzieło czy bushcraft – zobacz, ile jest możliwości! A to dopiero początek…    

2. Ucz się nowych rzeczy

Nauka to nie tylko niemiłe wspomnienie ze szkoły. Jeśli się nudzisz to zacznij uczyć się tego co lubisz albo co Ci się podoba. Ale co dokładnie? Tutaj także uruchom swoją wyobraźnię. Ucz się języków obcych, to tak naprawdę połączenie przyjemnego z pożytecznym. A może zawsze chciałeś grać na jakimś instrumencie? Dlaczego nie – jeśli jest to Twoje marzenie, to nie czekaj, tylko je realizuj! Możliwości jest przecież bardzo dużo i na pewno znajdziesz coś dla siebie.

3. Uprawiaj sport

Sport to coś co na pewno nie pozwoli Ci się nudzić. Do tego wyjdzie Ci na zdrowie. Pamiętaj, że sport to nie tylko jego profesjonalna odmiana i nie musisz być w czymś najlepszy czy pobijać rekordy. Wiele sportów można połączyć z innymi ciekawymi rzeczami, jak na przykład zwiedzanie czy poznawanie nowych osób. 

Zacznij biegać, uprawiać nordic walking, jeździć na rowerze czy grać w tenisa. Większość takich aktywności bez problemu możesz uprawiać w swoim miejscu zamieszkania. Są też sporty drużynowe jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka czy piłka ręczna. W znalezieniu osób do takich sportów na pewno pomoże Ci nasza aplikacja, czyli MyEventeo! Sprawdź – przecież nic nie tracisz! 

4. Czytaj

Kto czyta, żyje podwójnie…a przynajmniej się nie nudzi. Zatem spróbuj. Jeśli jednak wydaje Ci się, że nie lubisz czytać to masz rację…wydaje Ci się! Bowiem prawda może być zupełnie inna, czyli taka, że jeszcze nie znalazłeś książki dla siebie. Poszukaj jej. Przemyśl co Cię interesuje i idź tym tropem. Książek jest przecież tak wiele, że w końcu znajdziesz taką, która wciągnie Cię w czytanie. To niestety może przynieść nowy problem – nuda zniknie, ale pojawi się brak czasu na czytanie!

5. Zostań wolontariuszem

Naprawdę jest wiele instytucji potrzebujących pomocy wolontariuszy. Zainteresuj się tym tematem. Okoliczne schronisko dla zwierząt na pewno się ucieszy, gdy zechcesz wyjść z psami na spacer albo pomożesz karmić zwierzęta. Często, takiej pomocy potrzebują też domy opieki czy inne placówki tego typu. Pamiętaj, że dobro wraca a Ty je czyniąc przy okazji pokonasz nudę…i nauczysz się wielu rzeczy!