Warsztaty kreatywne dla dorosłych w Warszawie – 5 super miejsc!

W jednym z naszych artykułów pisaliśmy już trochę o tym, czym jest kreatywność i czy można się jej nauczyć. Jeśli chcecie więcej dowiedzieć się na ten temat to odsyłamy Was do tamtego artykułu. Wnioski są bardzo ciekawe i mogą niektórych zaskoczyć. Dzisiaj natomiast chcemy podpowiedzieć Wam, gdzie w Warszawie można swoją kreatywność rozbudzić a przy tym poznać ciekawych ludzi i poszerzyć swoje horyzonty. Kto wie, może znajdziecie swoją nową pasję i rozpoczniecie przygodę z czymś, co do tej pory było totalnie poza Waszym kręgiem zainteresowań. Uwierzcie, że czasem warto się przełamać i spróbować czego zupełnie innego niż wszystko to, co do tej pory robiliście w życiu. W końcu właśnie w taki sposób rozwijamy swoją kreatywność!

Kreatywne warsztaty – Warszawa to miejsce idealne! 

Dlaczego uderzamy w Warszawę? Z prostego względu – Warszawa to polski tygiel kulturowy, stolica naszego kraju i miejsce, przez które corocznie przepływa rzeka ludzi a tym samym różnych osobowości, często wręcz fascynujących a na pewno nietuzinkowych. Oczywiście, podobne warsztaty znajdziecie również w innych, większych miastach polski, jak Wrocław, Kraków, Poznań czy Gdańsk oraz Łódź. Jednak my dzisiaj zakotwiczamy właśnie w Warszawie! 

Czym jednak w ogóle są warsztaty, które chcemy Wam dziś zaproponować? To miejsca, gdzie nie tylko rozwiniemy swoją kreatywność, ale również sprawdzimy czy konkretne rzeczy są dla nas i będą nam sprawiały niekłamaną satysfakcję. Innymi słowy, czy będziemy się w danej dziedzinie realizować! Przy tym, takie miejsca są bardzo zróżnicowane – czasem pozwolą nam się wyciszyć a innym razem wręcz odwrotnie, pozwolą na odrobinę szaleństwa i wyrzucenia z siebie stresów. Jakby jednak nie było, na takich warsztatach będziemy ćwiczyć swoją cierpliwość a przy okazji zdobędziemy nowe umiejętności, chociażby manualne. 

Ale na początek jedna niezwykle ważna sprawa. Jeśli wydaje wam się, że na takie warsztaty uczęszczają tylko ludzie, którzy mają już jakąś wiedzę bądź umiejętności w danej dziedzinie to… macie rację – tylko Wam się wydaje! Prawda jest zupełnie inna. Nie trzeba mieć duszy artysty albo posiadać konkretne predyspozycje, aby brać udział w takich warsztatach. Uwierzcie nam, można się na nie zapisać totalnie dla zabawy i relaksu! No to co? Zaczynamy?! 

Warszawa – kreatywne warsztaty dla Ciebie!

Zacznijmy od Varsztatowni, czyli fundacji, która pozwala rozwinąć swoje zamiłowanie do śpiewu czy też tańca. Na organizowanych przez nich warsztatach wokalnych, można nie tylko poznać podstawy śpiewu, oddechu czy budowy aparatu głosowego i rezonatorów, ale także zapoznać się z autorskim programem Roberta Janowskiego dotyczącym interpretacji piosenki. Natomiast warsztaty taneczne to możliwość poznania różnych technik tańca oraz świetna zabawa. Biuro Varsztatowni znajdziecie w dzielnicy Muranów, a dokładniej na ulicy Dzielnej 5/11.

Jeśli natomiast interesuje Was grafika, malarstwo albo szeroko pojęty rysunek, musicie poznać warsztaty organizowane przez Sztukarnię. To jedno z ciekawszych centr artystycznych na warszawskim Mokotowie, ale i w całej stolicy. Warsztaty organizowane przez Sztukarnię, pozwolą Wam poznać sztukę od zupełnie innej strony a przy okazji świetnie się bawić i szlifować swoje umiejętności. A jeśli ich jeszcze nie macie to nie martwcie się, Sztukarnia pomoże Wam je nabyć. Znajdziecie ją na ulicy Odolańskiej 60 oczywiście w Warszawie.

A może florystyka? Ktoś, kiedyś świetnie powiedział, że florystyka to zabawa dla duszy. Coś w tym jest, bo umiejętność ozdabiania naszego otoczenia kwiatami wnosi mnóstwo radości do naszego życia. Art&Decor z siedzibą przy ulicy Chocimskiej 14 na warszawskim Mokotowie, organizuje warsztaty, na których poznacie właśnie tajniki florystyki. Grupa ludzi, którzy kochają sztukę i projektowanie wnętrz przeleje na Was swoją fascynację tym, co można zrobić z pozoru mało znaczących rzeczy. Sprawdźcie!  

Warsztaty w Warszawie dla Twojego domu!

Jednak kreatywne warsztaty mogą wpływać na cały Twój dom i rodzinę. Jak? Na warszawskim Wilanowie działa Creative Club, czyli grupa ludzi, którzy są zafascynowani tym jak działa świat. Ich warsztaty są niesamowicie kreatywne. Poznasz na nich coś z pogranicza rękodzieła, kultury i ozdób. Wiesz na przykład co to KOKEDAMA? Albo potrafisz zrobić obraz z mchu lub zamknąć las w słoiku? Właśnie takie rzeczy poznasz na prowadzonych przez nich warsztatach a potem wykorzystasz tą wiedzę w swoim domu i zaskoczysz przyjaciół oraz rodzinę. A jest czym! Creative Club znajdziesz na ulicy Oś Królewska 18.

No i może jeszcze jeden pomysł na niesamowicie kreatywny warsztat. Co powiesz na naukę gotowania? Ale nie taką zwykłą! Warsztaty w CookUp prowadzą specjaliści, którzy przeniosą Cię w świat kuchni włoskiej, indyjskiej, tajskiej, francuskiej czy – prywatnie mojej ulubionej – wietnamskiej! Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że kto nie jadł nigdy wietnamskiej zupy Phở to nic o życiu nie wie! Ale w CookUp nauczysz się także jak robić wegańskie słodycze czy jadalne prezenty. A jeśli samo jedzenie Ci nie wystarczy to nauczą Cię tam także technik posługiwania się nożem! Siedziba CookUp to ulica Hoża 51 na warszawskim Śródmieściu.    

To co? Zaryzykujesz i odwiedzisz, któreś z tych miejsc? Ostrzegamy jednak, że jeśli to zrobisz to Twoja kreatywność może niebezpiecznie się rozwinąć!